הורדת ידיים

תקנו אותי אם אני טועה –  לדעתי,  אין אדם בעולם שלא התנסה לפחות פעם אחת בחייו בהורדת ידיים!

תחום הורדת הידיים הינו אחד ממקצועות הספורט העתיקים בעולם, אם לא העתיק שבהם. מאז ומעולם כאשר ביקשו שני אנשים לאמוד את כוחם הגופני, במטרה לברר מי מהם חזק יותר,  היו עושים זאת על ידי אחיזה האחד בידו של השני, תוך כדי השתדלות מתמדת לדחוף ולהצמיד את היד למשטח בו ערכו את ההתמודדות.

ניתן לערוך תחרות הורדת ידיים בכל מקום. כל שנדרש זה משטח ישר ושני מתחרים.

תחום הורדת הידיים פונה למגוון רחב של אנשים, מכל הגילאים והרקעים, לגברים ולנשים במידה שווה. לא משנה אם אתה ילד, נער או מבוגר –  כל אחד, בכל גיל יכול להשתתף בתחרות מסוג זה ו”להוריד ידיים”. משום כך, אנשים רבים נהנים מענף ספורט זה באופן חובבני –  פשוט בשביל הכיף. הם מתחרים עם חברים, עם משפחה ובמקומות בילוי כמו בארים, פאבים ובתחרויות ציבוריות. אדם בעל ניסיון בטכניקות הורדת ידיים, יוכל לנצח בקלות יחסית גם אנשים שמשקלם רב יותר באמצעות טכניקה מבוצעת נכון וניסיון עשיר.

כאמור, הורדת ידיים הינה תחרות בין שני מתמודדים אשר ממוקמים זה מול זה, כשמרפקיהם צמודים למשטח יציב כלשהו. מטרת המתמודדים בתחרות היא לדחוף ולהצמיד את כף ידו של המתחרה למשטח. ביד החופשית (ה”לא מורידה”), בדרך כלל אוחזים בקצה משטח ההתחרות, למשל על שולחן בפאב או במסעדה, או לחילופין שני המתחרים אוחזים ידיים להשגת יציבות.

תחרות הורדת ידיים מתקיימת בעמידה או בישיבה (לרוב לאנשים בעלי מוגבלויות), ומתבצעת על גבי שולחן מקצועי. המתחרים יכולים לבחור להתחרות ביד ימין או ביד שמאל, והאפיון מתבצע על פי חלוקת קטגוריות משקל ועל פי חלוקת גילאים. כמו כן ישנם חוקים ברורים, שתפקידם לשמור על הוגנות התחרות. שולחן הורדת ידיים מקצועי- מומלץ ונחוץ לביצוע הטכניקות בדרך הנכונה, וכדי להתאמן בצורה הטובה ביותר.

האמן לי, דבר לא משתווה ל”זמן שולחן”. ספורט הורדת הידיים הוא מבחן הכוח האולטימטיבי!

רוב האנשים רואים בתחום הורדת ידיים תחרות של מפגן כוח פיזי אישי. זה נכון, אבל לא פחות מכך, הורדת ידיים הוא ספורט המשלב חשיבה וטכניקה. מורידי ידיים מנוסים יודעים שהטכניקה חשובה לפחות כמו הכוח הפיזי. דע כי טכניקה וכוח הם שני הגורמים העיקריים, המובילים לניצחון בתחרות הורדת ידיים.

יחד עם זאת, הורדת הידיים הוא ספורט נטול אלימות, תחרותי, ממריץ, כיפי ומהנה ואינו כולל מגע פיזי בין המתחרים, למעט לחיצת יד טקסית המסמלת כבוד וידידות, וכמובן, אחיזת כף יד המתחרה בעת התמודדות. כששואלים אותי “מהי למעשה הורדת ידיים?” אני משיב: ” נדמה שהורדת ידיים מסתכמת ב- 40 ס”מ לכאן או לכאן, אך למעשה תחום זה מכיל בו עולם שלם של מדע, כוח וטכניקה”.

ייתכן שתופתע לדעת כי רוב האנשים אינם יודעים כיצד להוריד ידיים! רובם אינם מכירים את החוקים והטכניקות המותרים בענף כגון; כיפוף פרק, משיכה, תפיסה בשולחן, תנועה עם כל הגוף, הזזת מרפק והזזת אצבעות. לרוב, אנשים מורידים ידיים באמצעות כוח האמה ופרק כף יד ישר, ומכיוון שאינם מכירים טכניקות מקצועיות אזי מתחרים ביניהם בהורדת ידיים על פי מיטב ידיעתם והבנתם. לעומתם, אתה תכיר ותלמד את כל השיטות והטכניקות המקצועיות שיש לדעת כדי להפוך לבלתי מנוצח.

אנא השתמש בחוכמה בידע שתצבור מספר זה. באמצעות הניסיון שהספר יקנה לך, חתור לשיפור הטכניקות והתנועות שלך כדי להצליח לשלוט על המתחרה ולנצח אותו, ללמוד לאבחן נקודות תורפה אצל מורידי ידיים אחרים, ובייחוד ללמוד כיצד להימנע מתנועות פתאומיות ומסוכנות, אשר יכולות לגרום לך ולמתחרים שלך לדלקות, פציעות, ולעיתים אף לשבר.