מגנזיום

אבקות המגנזיום והגיר נפוצות בשימושן בתחרויות הורדת ידיים, לשם שמירה על יובש באזורים כגון; פנים כף היד והאצבעות, המרפק או משטח כרית המרפק.

המתחרים מורחים או מאבקים את ידם, על מנת שיוכלו לבצע את טכניקות הורדת הידיים באופן מקצועי ויעיל. מטרת השימוש באבקות הללו היא צמצום ומניעה של הזעה בכף היד, אשר יכולה להוביל להחלקת כף היד מכף ידו של המתחרה.

מורידי ידיים המשתמשים בטכניקות מסוג “טופ-רול” למשל, נדרשים לאחוז היטב את כף היד ואגודלו של המתחרה ואינם יכולים להסתכן בהחלקה של כף היד, על כן נוהגים במריחת אבקת מגנזיום או גיר בעת ביצועם.

מתחרים רבים נוהגים למרוח גיר או מגנזיום על כף היד בכל התמודדות. לרובנו, זהו הרגל שסיגלנו לעצמנו ולא בהכרח נכון. למעשה, אין באמת צורך להיעזר באבקות בכל טכניקה או תנועה. אם בכל זאת בחרנו להיעזר באבקות, כדאי להתאים זאת לטכניקה המבוצעת, מפני שלעיתים מספיק לאבק את קצות האצבעות בלבד, ולא את היד כולה.

לדוגמה, כאשר אתה מבצע תנועה מסגנון “טופ-רול”, ולוחץ על כף יד המתחרה בעזרת האצבעות למטרת שליטה והשגת יתרון, מריחת אבקת מגנזיום בקצות האצבעות, עדיפה על פני מריחה בכף היד כולה וזאת כדי למנוע חיכוך בכף יד המתחרה, אשר עלול להפריע או למנוע ממך להגיע לאחיזה מיטבית.