תנועתיות על שולחן

תנועתיות על שולחן

כידוע, תחרויות הורדת ידיים הן דינאמיות מאוד. משום כך כל התמודדות עשויה להתחיל ולהסתיים אחרת מכפי שצפינו.  במהלך התחרות, אנו מוצאים את עצמנו לא פעם נאלצים לשלב טכניקות, לשנות תנועות וזוויות בהתאם לכוח, להתנגדות ולטכניקות שהמתחרה מפעיל.

לפני כל תחרות הראש “עובד” שעות נוספות ומתכנן שיטות פעולה אפקטיביות, וטקטיקות אפשריות מצד המתחרה שחשוב להיות ערניים להם, לפני ובמהלך התמודדות. הסוד להתמודדות מוצלחת הוא עמידה נכונה שמתאימה לך בכל הרבדים, שליטה במרכז השולחן, אחיזה נכונה, שליטה בכיוונים ומיקום נכון של הכתף .

צבירת ניסיון בתחרויות, רכישת מיומנויות וכתוצאה מכך שיפור הביטחון עצמי, יביאו לשליטה מיטבית בביצוע ושכלול הטכניקות בתחרויות, מפעם לפעם. אך כל עוד אתה בשלבי הלמידה, התייחס לכל תחרות כשיעור. כך שאם  תתחרה מול מתמודד חזק מאוד ובעל ניסיון רב משלך, עליך לפעול בחוכמה, ולעתים אף לוותר על יתרון שהשגת בהתמודדות, כדי להצליח בשיפור העמדה שלך.

הוויתור המאולץ מתחיל באיברים המרוחקים מהיד (לרוב לפי הסדר הבא);

– כתף

– מרפק

– פרק כף היד

– פתיחת אצבעות

– סיבוב כף היד

לדוגמה: בעת ביצוע סגנון ה-“טופ-רול”, אם גרמת לפתיחת פרק כף היד של המתחרה, מומלץ “לוותר” על מנח כף היד (לסובב כך שתוכל לראות את האצבעות), ובמקום זאת להכניס את הכתף בזווית, ובתנועה אחת בעזרת היד, להצמידם ולא לפתוח. אם תגיע למנח פרק כף יד בו תוכל לראות את כף היד כולה והאצבעות, תאלץ להתמודד מול השריר הדו-ראשי של המתחרה וזה עלול להקשות עליך באופן משמעותי. על כן, זכור כי הכתף צריכה להיות בזווית מקבילה  לכתף המתחרה, למטרת שיפור אחיזה וליצירת יתרון.

כמו כן, שינויי סגנונות לחימה ושילוב תנועות שונות במהלך ההתמודדות הם דבר נפוץ. נהוג לנקוט בטקטיקה אחת ולשכלל אותה באמצעות אחרת, למשל  שינוי מסגנון ה”הוק” לטופ-רול”, “הוק” ל”פרס”, “טופ-רול” ל”הוק” ושילוב “פרס” ועוד.